Proč zemřela dračice Nina?

Londýnská Zoologická společnost zahájila vyšetřování okolností středečního úmrtí nevěsty obřího ještěra Ráji v londýnské zoologické zahradě. Nevěsta Nina byla přivezena z Kanárských ostrovů a její smrt je značným zklamáním nejen pro návštěvníky londýnské zoo.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Komodský drak | Foto: komodotours.com

Tragická smrt Niny v londýnské zoologické zahradě se stala předmětem dohadů v novinách. Tak londýnské Timesy přinesly podrobné informace v obšírném článku pod titulkem: "Bylo příčinou smrti dračice Niny vzplanutí lásky?" Je to narážka na jedno možné vysvětlení posledních chvil Niny, která vylezla na dva a půl metru vysokou zeď oddělující její doupě od obydlí potenciálního milence Ráji. Z té zdi pak spadla to Rájova doupěte a podlehla následkům svých zranění.

Kurátor londýnské zoo David Field se domnívá, že Nina chtěla mermomocí k Rájovi, jehož cítila. Podle názoru zvěrolékařů, kteří ji pitvali, Nina zemřela na vnitřní krvácení.

Rája a Nina jsou z rodiny komodo, což je největší ještěr na světě, latinsky Varanus komodoensis. Nese jméno indonéského ostrova, kde se vyskytuje v počtu od jednoho do pěti tisíc kusů. Dosahuje délky přes tři metry a váhy 250 kilogramů. Tento masožravec schopný běhu rychlejšího než člověk zabíjí své oběti jednak klasickým pokousáním, jednak svými slinami, které obsahují více než padesát druhů toxických bakterií. Je známo, že sežral i člověka.

Londýnská zoo v Regentově parku britské metropole dostala šestiletého Ráju v červenci z Miami na Floridě. Nevěsta Nina k němu byla poslána z Kanárských ostrovů.

Podle reportáže v londýnských Timesech pracovníci oddělení ještěrů londýnské zoo nyní hodlají upravit zeď v Rájově doupěti tak, aby přes ni už nemohl přelézt žádný drak ani dračice z rodiny komodo. A odborníci se již snaží nalézt Rájovi novou partnerku. Je zřejmé, že naděje na narození Rájova dračího potomka už v příštím roce byly přespříliš optimistické.

Milan Kocourek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme