Proces impeachmentu je útokem proti ústavě, řekla senátorům brazilská prezidentka

Brazilská prezidentka Dilma Rousseffová bránila před senátory svůj mandát v procesu impeachmentu. Podle žaloby měla nelegálně manipulovat s rozpočtem, aby zamaskovala jeho schodek. Ještě tento týden mají členové horní komory brazilského parlamentu rozhodnout o definitivním sesazení Rousseffové, kterou poslanci v dubnu dočasně zbavili funkce.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Brazilská prezidentka Dilma Rousseffová předstoupila před senátory | Foto: Reuters

Dilma Rousseffová před senátory prohlásila, že rozpočtové operace, které dělala, nejsou důvodem k sesazení. Mají být prý pouze záminkou pro její svržení.

„Bez provinění proti pravomoci je jakýkoliv proces impeachmentu, včetně tohoto, jasným a dokonaným útokem proti ústavě," řekla.

Levicová politička ztratila popularitu kvůli ekonomické krizi a korupčním skandálům. Odvrátila se od ní také velká část její vládní koalice včetně viceprezidenta Michela Temera, který zatím nejvyšší úřad vede. Pokud Senát Rousseffovou v týdnu odvolá, Temer nastoupí jako prezident definitivně.

David Koubek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme