Proces s muži obviněnými z podílu na vraždě Anny Politkovské veřejný nebude

Pozůstalí po zavražděné ruské novinářce Anně Politkovské odsoudili rozhodnutí moskevského soudu uzavřít proces s obviněnými veřejnosti. Ještě před dvěma dny přitom soudce vyhověl jejich žádosti o otevřené projednávání. Novinářku listu Novaja Gazeta, která otevřeně kritizovala politiku Kremlu zejména v Čečensku, zastřelili nájemní vrazi před dvěma roky přímo v jejím domě v centru Moskvy.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

soud s vrahy novinářky Politkovské

soud s vrahy novinářky Politkovské | Zdroj: ČTK

Soudce hlavního moskevského vojenského tribunálu Jevgenij Zubov změnil názor pouhé dva dny po začátku původně veřejného procesu s muži obviněnými z podílu na vraždě investigativní novinářky. Odůvodnil ho tím, že porotci údajně odmítli vejít do soudní síně za přítomnosti médií.

Rodina Politkovských i její právníci rozhodnutí kritizují, veřejný proces je podle nich jedinou možností, jak se v politicky citlivém případu domoci spravedlnosti. Tři muži, kteří stojí před soudem, ale nejsou obviněni přímo z vraždy. Dnes před porotou odmítli svou vinu.

Kritikové a bývalí kolegové Anny Politkovské poukazují na to, že vyšetřování neobjasnilo klíčové otázky - především kdo si likvidaci nepohodlné novinářky objednal.

Lenka Kabrhelová, Marika Táborská Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme