Proces s německým neonacistou Zündelem se zadrhl

Soud s neonacistou Ernstem Zündelem byl v Německu za skandálních okolností pozastaven. Německého rodáka letos na jaře vyhostila Kanada poté, co soud prohlásil za protiústavní jeho internetové stránky, na kterých Zündel vyzýval k rasové nesnášenlivosti a zpochybňoval holocaust. Zatím se nepovedlo najít advokáta přijatelného pro obě strany.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Braniborská brána | Foto: europa.eu.int

Zündelova obhájkyně sama vyzývala k nenávisti vůči židům a pravděpodobně se dopustila trestného činu podněcování k národnostní nesnášenlivosti. Odvolaná advokátka Ernsta Zündela požadovala také vyloučení veřejnosti a napadla soudkyni trestního senátu z předpojatosti.

Zemský soud v Mannheimu nařídil umístit 66letého neonacistu zpět do vazby, dokud se nenajde nový obhájce. V letošním roce to zřejmě už nebude.

Do vězení k výkonu trestu naopak poputuje Zündelův souvěrec a přítele Germar Rudolf. Ten byl už před deseti lety v Německu odsouzen za zlehčování nacistických zločinů ke 14 měsícům. V úterý byl zatčen na letišti ve Frankfurtu poté, co ho vyhostily Spojené státy.

David Šťáhlavský Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme