Prodi kritizoval nedodržování lidských práv v Čečensku

Předseda Evropské komise Romano Prodi dnes v Moskvě vyzval Rusko, aby v boji s terorismem ctilo lidská práva. Pokud jde o sporné otázky vztahů s unií po vstupu nových členských států, jsou prý podle Prodiho obě strany blízko uspokojivé dohodě.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Romano Prodi | Foto: Euroskop

Evropská unie je znepokojena situací v Čečensku a zvlášť přístupem k dodržování lidských práv, konstatoval dnes v Moskvě Romano Prodi. Přitom ale zdůraznil, že unie zcela podporuje zachování územní celistvosti Ruska.

O této kontroverzní otázce vztahů unie a Moskvy informují jen některá místní média. Provládně orientovaná pak především zdůrazňují, že jsou prý unie a Rusko blízko shody v názoru na uplatňování Dohody o partnerství a spolupráci i ve vztahu k novým členským zemím unie.

Romano Prodi prý věří, že se podaří překonat znepokojení Ruska z rozšíření unie. Ta je podle předsedy Evropské komise spokojena s tím, že realizace hospodářských reforem v Rusku zvyšuje důvěru investorů k ekonomice země.

Petr Voldán, Martin Hromádka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme