Prodi slíbil v Polsku: Už žádnou železnou oponu

Budoucí východní hranice Evropské unie nebude novou železnou oponou. V jihopolském Lublinu to slíbil předseda Evropské komise Romano Prodi. Právě hranice Polska s Ukrajinou, Běloruskem, Litvou a Ruskem se má po přijetí Polska do unie stát východní hranicí současné patnáctky.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Hranice Evropské unie musejí být podle Romana Prodiho dobře střežené. To ale nevylučuje úzké kontakty mezi sousedy členy a nečleny Unie. Jak Prodi uvedl, cílem spolupráce přes unijní hranici je podělit se sousedy o výhody, které Unie přináší a zároveň ukázat nečlenským zemím jejich možnou hospodářskou budoucnost. V zájmu obou stran je třeba pomáhat politické stabilizaci a ekonomickému růstu na starém kontinentu i mimo něj. Nové evropské hranice nemohou být a také nebudou novou liní oddělující Evropu stabilní a prosperující od zbytku světadílu. Jak Romano Prodi během návštvy jihopolského města Lublin řekl, Unie nedovolí postavení nové železné opony mezi ní a jejími sousedy.

Markéta Kaclová, Pavel Novák Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme