Prodi slíbil v Polsku: Už žádnou železnou oponu

Budoucí východní hranice Evropské unie nebude novou železnou oponou. V jihopolském Lublinu to slíbil předseda Evropské komise Romano Prodi. Právě hranice Polska s Ukrajinou, Běloruskem, Litvou a Ruskem se má po přijetí Polska do unie stát východní hranicí současné patnáctky.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Hranice Evropské unie musejí být podle Romana Prodiho dobře střežené. To ale nevylučuje úzké kontakty mezi sousedy členy a nečleny Unie. Jak Prodi uvedl, cílem spolupráce přes unijní hranici je podělit se sousedy o výhody, které Unie přináší a zároveň ukázat nečlenským zemím jejich možnou hospodářskou budoucnost. V zájmu obou stran je třeba pomáhat politické stabilizaci a ekonomickému růstu na starém kontinentu i mimo něj. Nové evropské hranice nemohou být a také nebudou novou liní oddělující Evropu stabilní a prosperující od zbytku světadílu. Jak Romano Prodi během návštvy jihopolského města Lublin řekl, Unie nedovolí postavení nové železné opony mezi ní a jejími sousedy.

Markéta Kaclová, Pavel Novák Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme