Prodiho vláda přežila hlasování o důvěře

Vláda Romana Prodiho pohodlně prošla hlasováním o důvěře v dolní komoře italském parlamentu. Kabinet obdržel hlasy 342 poslanců, proti hlasovalo 253 zákonodárců. Krátká vládní krize tím skončila, ale je otázkou, kdy propukne další, protože Prodiho kabinet stojí na vratkých základech různobarevné koalice.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Romano Prodi | Zdroj: ČTK

Premiér Prodi na závěr debaty o důvěře v Poslanecké sněmovně odpověděl na dvě důležité otázky. Zdůraznil, že vláda chce upevnit oživení ekonomiky a že si přeje pracovat na novém volebním zákoně se všemi parlamentními stranami.

"Daňová zátěž se musí snížit, ale budeme ji snižovat vždy se zřetelem na potřebu ozdravování finanční situace Itálie," prohlásil Prodi. "Volební zákon je další důležitou otázkou, kterou je třeba řešit. Všichni to uznali, ale tuhle otázku musí řešit parlament, ne vládní většina," uvedl.

Ani vyloučení ze strany dvou senátorů radikální levice, kteří mají na svědomí právě překonanou vládní krizi, neuklidnilo rozbouřené vody vládní koalice a Prodiho kabinet zůstává slabý. Opozice nehodlá dát premiérovi další šanci. "Při další krizi budeme požadovat předčasné volby," zdůraznil předseda Národního pravicového seskupení Gianfranco Finni.

Vědunka Lunardi, Martin Hromádka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme