Prohlídka kardinála skončila výpovědí

Kardinálové jsou nedotknutelní - takové ponaučení si odnesli dva pracovníci letištní kontroly v polském Štětíně. Odvážili se podrobit kardinála Glempa prohlídce a skončili na ulici.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

kontrola zavazadel na letišti | Foto: Alexandr Pícha

Primas polský, kardinál Józef Glemp letěl ze Štětína do Varšavy. Kvůli kardiostimulátoru ale nemohl projít bezpečnostním rámem. Pracovníci ochrany letiště jej proto odvedli stranou a zkontrolovali ručním vyhledavačem kovů. Shodou okolností stejným letadlem cestoval generální tajemník vládní strany Právo a spravedlnost Joachim Brudziński.

Kardinálovu prohlídku považoval za nedůstojnou a okamžitě si stěžoval na příslušných místech. Pracovníci ochrany dostali výpověď. Sám kardinál Glemp si ale na jejich chování nestěžoval.

Případů politických zásahů do veřejné sféry je v předvolební době víc. Z obrazovky veřejnoprávní televize zmizela populární moderátorka Dorota Vysocká, a to údajně proto, že do hlavních zpráv zařadila reportáž o návštěvě předsedy opoziční Občanské platformy Donalda Tuska ve Velké Británii.

Milan Kopp, Martin Dorazín Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme