Projekt elektronického mýtného v Německu dostal facku

Německá vláda zrušila kontrakt s firmou Toll Collect, která měla v Německu vybudovat systém elektronického mýtného. Představa kabinetu se lišila od záměrů výrobce. Společnost opakovaně odkládala termín spuštění systému, který měl státnímu rozpočtu přinést přes milardu eur ročně.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

dálnice | Foto: Jan Rosenauer

Po dlouhých měsících se tedy definitivně rozešly představy vlády a společnosti, která měla elektronické mýtné zavést už na jaře loňského roku. Toll Collect se tak postaral o největší technickou blamáž vlády v historii. Projekt, který se realizoval již několik let, dospěl už do fáze zkušebního provozu, avšak čtecí zařízení nebyla schopná vzájemně komunikovat.

Téměř 12 a půl centu za kilometr měl platit každý kamion těžší než 12 tun. Denně jich projede o německých dálncích na 1200. Vláda jen od srpna do prosince loňského roku přišla o 640 miliónů eur. Toll Collect ale přibližně stejnou sumu žádal jako zálohu na správu nefungujícího systému.

Další oddálení elektronického mýtného v Německu umožní našim dopravcům vyrovnat se lépe s rostoucími náklady upozornil dnes mluvčí sdružení autodopravců Česmad Bohemia Martin Felix.

Markéta Kaclová, David Šťáhlavský Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme