Prokurátor se proti rozsudku v kauze Clearstream odvolá

Aféra Clearstream, v níž zazněl osvobozující rozsudek nad bývalým francouzským premiérem Dominikem de Villepinem nekončí. Pařížský prokurátor oznámil, že se proti rozsudku odvolá.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nicolas Sarkozy, Dominique de Villepin | Foto: AFP

Jean Claudie - Marin to řekl ráno ve vysílání rozhlasové stanice Evropa 1. Soudí, že v případu Clearstream ještě nebylo všechno řečeno, a že bude potřeba ještě další líčení.

Osvobozený bývalý premiér to označil za politické rozhodnutí. "Znám dostatečně dobře prokurátora Marina, abych věděl, že to není jeho rozhodnutí," naznačil de Villepin propojení žalobce s prezidentem Sarkozym.

Clearstream zaměstnává francouzskou justici už několik let. Na základě falešných dokumentů měli být významní lidé, včetně nynějšího prezidenta Sarkozyho obvinění z korupce. Bývalý premiére de Villepin měl vědět o tom, že jde o podvrh, ale přesto nekonal, aby zdiskreditoval Sarkozyho před jeho kandidaturou na prezidentský úřad.

Jan Pokorný, Lukáš Vincourek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme