Prolomení hraniční bariéry prý Palestinci připravovali delší dobu

Provalení hraničních zátaras mezi pásem Gazy a Egyptem se připravovalo několik měsíců dopředu. S odvoláním na palestinské zdroje o tom dnes informuje izraelský tisk. Izrael se teď obává, že do pásma Gazy budou volně proudit zbraně a teroristé.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Palestinci po prolomení hraniční bariéry s Egyptem | Zdroj: ČTK

Dvaceti velkými otvory v ocelové stěně se včera dostalo z pásma Gazy podle některých odhadů až 350 tisíc Palestinců. Jejich cílem byla egyptská část města Rafah, kde si ve velkém nakupovali potraviny a spotřební zboží a odnášeli si je zpátky do pásma Gazy stíhaného izraelskou hospodářskou blokádou.

Zátarasy včera provalili výbušninami Palestinci z Výborů lidového odporu. Už měsíce předem prý ale s tichým souhlasem vládnoucího hnutí Hamás akci technicky připravovali.

Politické a sociální podmínky pro stržení hranice přišly v těchto dnech, kdy Izrael výrazně utužil embargo Gazy. Izraelský premiér Ehud Olmert večer prohlásil, že Palestinci nemohou počítat s normálním životem, dokud budou děti v židovském státě děsit rakety odpalované právě z pásma Gazy.

Břetislav Tureček Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme