Prominentní Janukovyčův politik Čečetov spáchal sebevraždu, hrozilo mu vězení

Bývalý vlivný poslanec ze strany loni svrženého ukrajinského prezidenta Viktora Janukovyče Michail Čečetov spáchal v noci na dnešek sebevraždu. Vyskočil z okna svého bytu na 17. podlaží. Oznámilo to ukrajinské ministerstvo vnitra.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Ukrajinský parlament výraznou většinou schválil návrh státního rozpočtu pro rok 2015. Jednání o něm mu zabralo celou noc

Ukrajinský parlament výraznou většinou schválil návrh státního rozpočtu pro rok 2015. Jednání o něm mu zabralo celou noc | Zdroj: Reuters

Čečetovovi hrozilo vězení kvůli tomu, že se na sklonku Janukovyčovy éry podílel na zřejmě zfalšovaném schválení kontroverzních zákonů, které omezovaly občanská práva a oponenti režimu je označovali za ‚diktátorské‘.

"Manželka Michaila Čečetova se probudila asi v 1:30 a nenašla po svém boku svého muže. Obešla celý byt a na druhém podlaží bytu našla otevřené okno a manželovy pantofle. Soudě podle výpovědi manželky a dalších osob, kteří se s ním setkali, se (Čečetov) nacházel v hluboké depresi," vylíčil poradce ministra vnitra Anton Heraščenko okolnosti sebevraždy podle agentura Unian.

Podle agentury Interfax prý Čečetov zanechal po sobě dopis na rozloučenou. Kyjevská policie sice okolnosti smrti vyšetřuje podle paragrafu o úkladné vraždě, ale podle policistů jde o standardní proceduru a v daném případu je jasné, že jde o sebevraždu.

Generální prokuratura 20. února oznámila, že Čečetov je podezřelý ze zneužití pravomocí a falšování při schválení ‚diktátorských‘ zákonů v lednu 2014. Soud následující den uvalil na politika vazbu, o tři dny později však celu opustil po složení pětimilionové kauce. V pátek však generální prokurátor v televizi naznačil, že Čečetovovi hrozí obvinění z dalších trestných činů.

Krátce po Janukovyčově svržení a útěku do Ruska v únoru 2014 ukrajinský parlament sporné zákony zrušil.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme