Propusťte unesené, vyzval papež

Papež Jan Pavel II. vyzval k propuštění všech unesených, a to v době vánočních svátků. Papež se podle svých slov, přednesených v tradičním nedělním projevu k poutníkům a turistům z okna své rezidence na Svatopetrském náměstí ve Vatikánu, chce osobně zasadit o osvobození zadržovaných.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Jan Pavel II. | Foto: ČTK/EPA

Ať svaté Vánoce přimějí ke slitování srdce únosců a přesvědčí je, aby propustili unesené, řekl papež. Jan Pavel II. se konkrétně zmínil o 44letém knězi Giuseppe Pierantonim uneseném v říjnu z jeho fary v provincii Zamboanga del Sur na filipínském ostrově Mindanao ležícím asi 800 kilometrů jižně od filipínského hlavního města Manily.

Zatím není zcela jasné, kdou jsou únosci, kteří 12. prosince odmítli nabízené výkupné. Filipínští vyšetřovatelé zpočátku podezřívali separatistickou skupinu Abu Abu Sayyafa, která je podle Spojených států vázánana na Usámu bin Ládina. Nyní se však soudí, že misionáře unesli ozbrojenci z formace Pentagonská skupina, která se živí vymáháním výpupného, nebo separatisté z organizace Fronta Moro.

Vědunka Lunardi, Martin Hromádka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme