Proruští separatisté na východě Ukrajiny prý neuznají změny ústavy

Vedení povstaleckých republik na východě Ukrajiny pohrozilo, že neuzná změny ukrajinské ústavy. Odmítne je v případě, pokud o nich ukrajinský parlament rozhodne jednostranně, bez konzultací s východem země. Chystané změny mají podstatně rozšířit autonomii ukrajinských regionů.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Proruští povstalci sledují Putinovo vystoupení v televizi (ilustrační foto)

Proruští povstalci sledují Putinovo vystoupení v televizi (ilustrační foto) | Zdroj: Reuters

Pokud v Kyjevě změní ústavu bez konzultací s povstalci, bude to porušení minských mírových dohod a ujednání ministrů zahraničí tzv.„normandské čtyřky", upozornil předseda parlamentu samozvané Doněcké republiky Andrej Purgin.

„Ukrajina se zavázala, že bude jakékoli ústavní změny konzultovat s námi. Pokud je přijme jednostranně, bude to další signál, že Kyjev nehodlá plnit minské dohody. Další vlna mobilizace dvou set tisíc lidí, příjezd vojenských instruktorů a leštění zbraní svědčí o tom, že se Ukrajina připravuje na velkou válku,“ řekl Purgin.

Ukrajinská strana ale odmítá s povstalci jednat, protože je nepovažuje za legitimní představitele východu.

Martin Dorazín Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme