Proslulý německý popírač holokaustu Zündel dostal u soudu pět let

Známý německý popírač holokaustu Ernst Zündel stráví pět let za mřížemi. Soud v Mannheimu ho shledal vinným ze 14 případů podněcování rasové nesnášenlivosti. Neonacista opakovaně označil vyvražďování Židů v německých plynových komorách za falšování historie.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Ernst Zündel | Foto: The Nizkor Project

Žalobce kladl Zündelovi za vinu, že z Kanady a Spojených států šířil prostřednictví své internetové stránky takzvanou osvětimskou lež, tedy popírání genocidy evropských Židů za druhé světové války.

Extremista a jeho pět advokátů se odvolávali na právo na svobodu názoru. Ve své závěrečné řeči se Zündel odmítl k obviněním vyjádřit, ale vyzval k ustavení nezávislé mezinárodní komise, která by okolnosti holokaustu prošetřila.

Pokud by šetření prokázalo, že se mýlil, je sedmašedesátiletý Němec připravený se "na tiskové konferenci Židům, Izraelcům a světu veřejně omluvit". Pět let nepodmíněně je nejvyšším trestem, se kterým německý právní řád pro tento typ deliktu počítá.

Jiří Hošek, Martin Hromádka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme