Proslulý popírač holokaustu Zündel vyslechne rozsudek

Vynesením rozsudku by měl v německém Mannheimu vyvrcholit proces s nechvalně proslulým popíračem holokaustu Ernstem Zündelem. Sedmašedesátiletý extremista dlouhodobě tvrdí, že k vyvraždění šesti miliónů evropských Židů za druhé světové války vůbec nedošlo. Za to a další případy podněcování k rasové nesnášenlivosti hrozí Zündelovi až pět let vězení.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Ernst Zündel | Foto: The Nizkor Project

Ernst Zündel se v roce 1958 vystěhoval do Kanady, odkud na počátku tohoto tisíciletí začal po internetu šířit nacistickou a antisemitskou propagandu.

Autor knihy "Hitler, kterého jsme milovali, a proč" také razil teorii zpochybňující systematické vyvražďování Židů v plynových komorách.

Kanada prohlásila Zündelovu internetovou stránku za protiústavní a popírače holokaustu vydala ke stíhání do Německa. Zündel a jeho pět obhájců, kteří rovněž náleží ke krajní pravici, se dovolávají práva na svobodu názoru.

Kvůli nejrůznějším obstrukcím právních zástupců se proces vleče už řadu měsíců. Dva z obhájců způsobili poprask při čtení závěrečné řeči, když citovali z Hitlerova Mein Kampfu a nacistických rasových zákonů.

"Musíme Německo uchránit před takovými politickými krysaři, jako jste vy," vzkázal pro změnu obžalovanému státní zástupce Andreas Grossmann.

Jiří Hošek, Martin Hromádka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme