Prospěšná a přátelská, zhodnotil svoji cestu na Slovensko prezident Zeman

Miloš Zeman má za sebou první zahraniční cestu v prezidentské funkci. Během dvoudenní návštěvy Slovenska se potkal s vrcholnými politiky, stihnul ale navštívit i své staré známé. Do Bratislavy vzal početnou podnikatelskou delegaci a prosazoval větší spolupráci českých a slovenských firem.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Prezident Miloš Zeman přijjal radu Českomoravské konfederace odborových svazů (ČMKOS) | Foto: Filip Jandourek

Kromě oficiálního programu si Miloš Zeman našel čas i na neformální schůzky, třeba s bývalým slovenským prezidentem Rudolfem Schusterem nebo s expremiérem Mikulášem Dzurindou. Právě spolu před 13 lety uzavřeli dělení federálního majetku.

„Mluvili jsme o tom, jestli to bylo dobře nebo nebylo, že jsme udrželi čtyřku v takové kompozici, že jsme ji nerozšiřovali. Není moc politiků, se kterými jsem se dokázal s takovou chutí zasmát, jako právě s prezidentem Zemanem,“ řekl po setkání Dzurinda.

Miloš Zeman zhodnotil cestu na Slovensko velmi stručně. „Já si myslím, že to byla cesta velice úspěšná a velice přátelská. Některé dárky jsem dal, zejména české sklo a několik dárků jsem dostal.“

Igor Maňour, Vojtěch Berger Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme