Protest proti Gorile je zatím slabší než před týdnem

Potřetí za sebou si tisíce Slováků rezervovaly páteční odpoledne pro demonstraci. V několika slovenských městech vyšli lidé znovu do ulic kvůli korupční kauze Gorila, tedy údajnému propojení slovenských politiků s finanční skupinou Penta. Minulé protesty kvůli korupční kauze Gorila skončily násilím a výtržnostmi.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Asi 2000 nespokojených občanů protestovaly na bratislavském náměstí SNP proti údajné rozsáhlé politické korupci na Slovensku v letech 2005-2006 | Zdroj: ČTK

Organizátoři dnešního protestu chtěli problémy s násilím vyřešit, tak, že se dnes nebude konat žádný protestní průvod městem, že se celá demonstrace odehraje na jednom jediném bratislavském náměstí.

To má zabránit tomu, aby se do jinak pokojného shromáždění zamíchali chuligáni, například radikální fotbaloví fanoušci, kteří například minulý pátek házeli na budovu parlamentu a prezidentského paláce banány a vajíčka.

K eliminaci jakéhokoliv násilí vyzvala organizátory premiérka Iveta Radičová. Na začátku protestu se nezdálo, že by to bylo nějak zvlášť aktuální. Protest je mnohem méně početný než před týdnem.

Vojtěch Berger Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme