Pět zadržených v Moskvě. Aktivisté demonstrovali v den nepovoleného pochodu ochránce lidských práv

Policie v Moskvě v neděli zadržela nejméně pět lidí při protestní akci před sídlem ruské tajné služby FSB. S odvoláním na jednoho z aktivistů za ochranu lidských práv o tom informovala agentura Interfax. Demonstrace se konala místo nepovoleného pochodu, který chtěl uspořádat 77letý ochránce lidských práv Lev Ponomarjov. Za jeho organizaci si vysloužil 16 dní vězení.

Tento článek je více než rok starý.

Moskva Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Obránce lidských práv Lev Ponomarjov

Obránce lidských práv Lev Ponomarjov | Foto: Martin Dorazín | Zdroj: Český rozhlas

„Pět lidí zadrželi přímo vedle budovy FSB, kde se akce koná, několik dalších pak zatkla police, když už akci opouštěli,“ řekl médiím Oleg Jelančik z hnutí Za lidská práva, jehož šéfem je Ponomarjov.

Ruský obhájce lidských práv jde do vězení za odkaz na facebooku

Číst článek

Nedělní akce se zúčastnilo zhruba 50 lidí, kteří protestují proti stíhání mladistvých podle paragrafu o potírání extremismu a na podporu vězněného Ponomarjova. Demonstranti mimo jiné žádají vysvětlení informací o údajném mučení mladistvých ve vazbě.

Sedmasedmdesátiletého Ponomarjova poslal soud na začátku prosince na 25 dnů do vězení za to, že na sociálních sítích přeposlal výzvu k účasti na nepovolené demonstraci. Odvolací soud mu trest zmírnil z 25 a 16 dní za mřížemi.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme