Protest uprchlíků v Británii skončil dohodou

V zadržovacím středisku žadatelů o azyl v hrabství Hamshire skončil po vyjednávání protest zhruba sedmdesáti pěti uprchlíků, kteří byli nespokojeni s tím, jak se s nimi zachází. Protest uspořádalo zhruba 75 žadatelů o azyl v zadržovacím středisku v Gosportu jihozápadně od Londýna. Odmítali opustit své noclehárny a někteří z nich odmítali i jíst.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Má se za to, že podnětem pro tento protest bylo rozhodnutí soudu z minulého pátku, podle něhož byli čtyři Kurdové zadržováni nezákonně v imigračním středisku u Cambridge. Podle internetové stanice BBC Online účastníci této akce v Gosportu nebyli spokojeni s tím, jak dlouho trvá vyřízení jejich žádosti o azyl. Dozorci uvedli, že protest skončil po vyjednávání s organizátory včera večer.

Nebyl to jediný protest mezi žadateli o azyl. Činitelé Ministerstva vnitra v sobotu jednali také s uprchlíky v jednom z největších zadržovacích středisek v Kipplingtonu u Oxfordu, kde zahájilo hladovku zhruba 90 žadatelů o azyl.

Markéta Kaclová, Milan Kocourek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme