Protest uprchlíků v Británii skončil dohodou

V zadržovacím středisku žadatelů o azyl v hrabství Hamshire skončil po vyjednávání protest zhruba sedmdesáti pěti uprchlíků, kteří byli nespokojeni s tím, jak se s nimi zachází. Protest uspořádalo zhruba 75 žadatelů o azyl v zadržovacím středisku v Gosportu jihozápadně od Londýna. Odmítali opustit své noclehárny a někteří z nich odmítali i jíst.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Má se za to, že podnětem pro tento protest bylo rozhodnutí soudu z minulého pátku, podle něhož byli čtyři Kurdové zadržováni nezákonně v imigračním středisku u Cambridge. Podle internetové stanice BBC Online účastníci této akce v Gosportu nebyli spokojeni s tím, jak dlouho trvá vyřízení jejich žádosti o azyl. Dozorci uvedli, že protest skončil po vyjednávání s organizátory včera večer.

Nebyl to jediný protest mezi žadateli o azyl. Činitelé Ministerstva vnitra v sobotu jednali také s uprchlíky v jednom z největších zadržovacích středisek v Kipplingtonu u Oxfordu, kde zahájilo hladovku zhruba 90 žadatelů o azyl.

Markéta Kaclová, Milan Kocourek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme