Protest vinařů: městečko na jihu Francie 'vykoupali' v červeném víně

Francouzské město Sète zaplavilo červené víno. Nespokojení vinaři do jeho ulic vylili tisíce litrů alkoholu z pěti obrovských kádí jako projev nesouhlasu s dovozem levných vín do Francie. „Vinnou“ povodeň pomáhali dostat pod kontrolu také hasiči.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

víno

víno | Foto: stock exchange

Červené víno v úterý spláchlo ulice přístavního městečka Sète, které se nachází v jednom z největších vinařských regionů ve Francii.

Podle deníku Midi Libre nateklo do domů, sklepů i na parkoviště. Francouzská média mluví až o 50 tisících litrů.

K zaplavení ulic se přihlásil Regionální akční výbor vinařů (Crav), který je ve Francii nechvalně známý právě kvůli početným útokům v souvislosti s vínem. Informovala o tom televizní stanice France 3.

Skupině Crav vadí, že se do Francie stále více dováží levné víno, které pak končí na pultech supermarketů. „Proč taková akce? Protože nás nikdo nikdy neposlouchá,“ řekl jeden ze zástupců Crav televizi France 3.

Odborový předák francouzských vinařů Frederic Rouanet poslední útok skupiny odsoudil. Pro magazín Decanter ale zároveň řekl, že je zvyšujícím se počtem levných dovozů vína znepokojen.

V letošním roce se o rozlitém víně ve Francii nepíše v novinách poprvé. V dubnu francouzští farmáři pro změnu zabavili dva španělské kamiony s vínem a vypustili je nedaleko Le Boulou v jižní Francii.


Sète (34) : les cuves de l'entreprise Biron vidées par le CRAV

Dominika Píhová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme