Protestní akce německých strojvedoucích zřejmě budou pokračovat

Nejnovější jednání jejich odborového svazu s vedením Německých drah totiž ztroskotala. Vedení koncernu si stěžuje, že odboráři neustoupili ani o píď, naopak své požadavky ještě vystupňovali. Německo tak zřejmě čekají další omezení v železniční dopravě.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

německý vlak | Foto: Jan Rosenauer

Na rozdíl od předchozí výstražné stávky hrozí tentokrát odborový svaz zastupující 34 000 strojvůdců a vlakvedoucích časově neomezeným protestem. K tomu by ale případně nemělo dojít dříve, než začátkem srpna.

Odborový svaz GDL požaduje samostatnou tarifní smlouvu pro strojvůdce a razantní zvýšení příjmů. Nástupní plat by se podle odborářů měl z 1970 zvýšit až na 2 500 eur. Margret Suckalová z vedení drah si postěžovala, že zástupci strojvedoucích při jednáních své požadavky ještě zvýšili, což připustila i druhá strana.

Odboráři stále doufají, že jim Německé dráhy předloží novou nabídku. V opačném případě jsou připraveni sáhnout ke krajní formě nátlaku. Výstražná stávka na počátku července přinesla chaos v dopravě a mnohamiliónové ztráty.

Milan Kopp, Jiří Hošek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme