Protesty ekologických aktivistů se zvrhly v potyčky s policií

V násilné střety maskovaných radikálů s policií přerostly zprvu poklidné protesty proti transportu vyhořelého jaderného paliva v severním Německu. Demonstrace proti přepravě radioaktivního nákladu do meziskladu v Gorlebenu jsou nejmohutnější za posledních několik let. Policie celkový počet demonstrantů odhadla na 15 tisíc.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

jaderný protest | Zdroj: ČTK

Nejradikálnější aktivisté maskovaní černými kuklami se dokonce pokusili poškodit koleje, kudy má vlak s 11 kontejnery s vyhořelým jaderným palivem projet. Postupující policisty pak zasypali sprškou nejrůznějších předmětů, včetně kamenů a lahví.

Muži zákona použili vůči tvrdému jádru demonstrantů obušky. Vodními děly pak hasili a bořili dřevěné barikády na kolejích, které tzv. ekologičtí aktivisté zapálili.

Vpodvečer asi tři stovky demonstrantů znovu proklouzly hlídkujícím policistům a usadily se na kolejích. Jeden z policejních mluvčích to označil za hru "na kočku a myš."

Transport jaderného paliva z úpravny ve francouzském La Hague nabral minimálně dvanáctihodinové zpoždění už včera, kdy se trojice demonstrantů připoutala ke kolejím.

Milan Kopp, Jiří Hošek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme