Protesty kvůli případu zastřeleného Afroameričana se šíří do dalších měst

Protesty proti rozhodnutí poroty v americkém Fergusonu se šíří v dalších městech Spojených států. Lidé kritizují to, že porota neobžalovala policistu, který v srpnu zastřelil 18letého Afroameričana Michalea Browna. Demonstranti tvrdí, že v zemi přetrvávají rasové předsudky. Lidé protestovali na začátku předvánoční nákupní sezóny hlavně u obchodních center.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Protest demonstrantů na Black Friday (Černý pátek) v Seattlu | Zdroj: Reuters

V Los Angeles v Kalifornii už policie zatkla 300 účastníků protestů proti rozhodnutí soudní poroty ve Fergusonu. Do ulic vyšly desítky lidí a pokoušely se blokovat dopravu.

Začátek předvánočních výprodejů se pokusili narušit demonstranti v Seattlu na severozápadě Spojených států, kde desítky lidí svázaly řetězy dveře nákupního střediska Pacific Place.

V Chicagu demonstrovalo asi 200 lidí přímo v nákupní čtvrti Magnificent mile. V Oaklandu přerušila stovka demonstrantů dopravu na železnici vedoucí do San Francisca.

Demonstranti poukazují na to, že ruku v ruce s ekonomickou nerovností mezi bělochy a Afroameričany jde i nerovnost rasová.

Pavel Novák Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme