Protesty odpůrců summitu G8 probíhají zatím klidně

Demonstrace v předvečer setkání skupiny G8 ve Skotsku pokračují. Hlavní nápor protestů se očekává zítra v místě summitu - v hotelu Gleneagles. Už dnes se však demonstruje například proti azylové politice vyspělých zemí. Ve vesničce Dunglave u Glasgow protestuje pestrobarevná směs demonstrantů u tak zvaného detenčního centra pro neúspěšné žadatele o azyl, kteří tu obvykle čekají na deportaci do domovských států.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Demonstrace | Foto: Pavel Novák

Dnes sice úřady uprchlíky evakuovaly na jiné místo; to však nebrání stovkám, často krajně levicových aktivistů, aby ostře kritizovali a napadali podle jejich mínění nepřiměřeně přísnou azylovou politiku vyspělých zemí. Vše probíhá za silné policejní asistence, zatím však bez násilí a v relativním klidu.

Zástupci sedmi nejvyspělejších zemí a Ruska budou během summitu jednat například o boji proti globálnímu oteplování či pomoci hladovějící Africe.

Vít Pohanka, Markéta Pešková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme