Protesty odpůrců summitu G8 probíhají zatím klidně

Demonstrace v předvečer setkání skupiny G8 ve Skotsku pokračují. Hlavní nápor protestů se očekává zítra v místě summitu - v hotelu Gleneagles. Už dnes se však demonstruje například proti azylové politice vyspělých zemí. Ve vesničce Dunglave u Glasgow protestuje pestrobarevná směs demonstrantů u tak zvaného detenčního centra pro neúspěšné žadatele o azyl, kteří tu obvykle čekají na deportaci do domovských států.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Demonstrace | Foto: Pavel Novák | Zdroj: Český rozhlas

Dnes sice úřady uprchlíky evakuovaly na jiné místo; to však nebrání stovkám, často krajně levicových aktivistů, aby ostře kritizovali a napadali podle jejich mínění nepřiměřeně přísnou azylovou politiku vyspělých zemí. Vše probíhá za silné policejní asistence, zatím však bez násilí a v relativním klidu.

Zástupci sedmi nejvyspělejších zemí a Ruska budou během summitu jednat například o boji proti globálnímu oteplování či pomoci hladovějící Africe.

Vít Pohanka, Markéta Pešková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme