Protesty proti odsunu z pásma Gazy pokračují

Na 70 000 lidí se zúčastnilo protestních modliteb u Zdi nářků v Jeruzalémě. Na dnešní shromáždění odpůrců evakuace židovských osad v Tel Avivu se podle organizátorů chystá asi sto tisíc Izraelců. Bezpečnostní složky posílily ochranu izraelského premiéra Ariela Šarona a doporučují mu, aby raději vůbec nevycházel z úřadu.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Zeď nářků | Foto: Jiří Hošek

Protestních modliteb u Zdi nářků se zúčastnili i tři bývalí hlavní rabíni státu Izrael. Rabíni, kteří jsou ve funkcích, jsou státními zaměstnanci, a proto se oficiálně nesmí zapojit do protestů.

Přestože plán izraelského premiéra Ariela Šarona na likvidaci židovských osad v pásmu Gazy podporuje většina obyvatel židovského státu, ovzduší kolem evakuace osad se stále vyostřuje. Příslušné bezpečnostní složky zvýšily osobní ochranu Ariela Šarona na nejvyšší možnou míru. Doporučily mu, aby omezil svůj pohyb na veřejnosti a pokud možno, aby nevycházel ze svého úřadu.

Jaromír Janev, Marián Vojtek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme