Řetěz solidarity. Německá města se zapojila do protestů proti rasismu a policejnímu násilí

Do stávající mezinárodní vlny protestů proti rasismu a policejnímu násilí se v neděli zapojilo i několik německých měst. Manifestace formou lidského řetězu začala odpoledne v Berlíně, do tamního „řetězu solidarity“ se podle policejních údajů zařadilo zhruba 1700 lidí. Kolem 500 osob vytvořilo řetěz solidarity v Hamburku a demonstrovalo se i v dalších městech.

Berlín/Hamburk Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

V Berlíně demonstranti vytvořili devět kilometrů dlouhý řetěz od Braniborské brány do čtvrti Neukölln. | Foto: Andreas Friedrich | Zdroj: Reuters

Berlínská policie vyjadřovala na začátku akce, během níž chtěli účastníci vytvořit devět kilometrů dlouhý řetěz od Braniborské brány do čtvrti Neukölln, spokojenost s disciplinovaností demonstrantů. Ti přišli v nejrůznějších rouškách a řetěz začali vytvářet za dodržování stanovených hygienických pravidel ohledně odstupu mezi jednotlivci. „Je vidět, že lidé dbají na to, aby bylo ochraně před nákazou (koronavirem) učiněno zadost,“ citovala DPA policejního mluvčího Thila Cablitze.

Lidé v Praze protestovali proti rasismu v USA, připojili se k vlně solidarity s hnutím Black Lives Matter

Číst článek

Demonstranti přišli vybaveni transparenty s nápisy jako Black Lives Matter (Na černošských životech záleží) nebo Více peněz na vzdělání. Některé demonstrantky napsaly křídou na vozovku Země je i tvá matka.

V Hamburku se na řetězu solidarity podílí podle policie kolem 500 lidí. Řetěz vytvořený demonstranty rovněž ve velkých odstupech má dosáhnout od radnice až k hlavnímu nádraží.

Na pokojné demonstraci proti rasismu a policejnímu násilí se dnes stovky lidí shromáždily také v Tokiu a tisíce protestujících se sešly rovněž v Aucklandu a Wellingtonu na Novém Zélandu. Také v jihokorejském Soulu se dnes připomnělo hnutí proti rasismu a na budově americké ambasády se objevil rozměrný transparent s nápisem Black Lives Matter.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme