Protesty proti Temelínu pokračují

Další z protestních demonstrací proti uvedení jaderné elektrárny Temelína do zkušebního provozu za účasti několika stovek účastníků byla na hraničním přechodu Wullowitz. Podobný protest tam zorganizovali rakouští odpůrci jihočeské elektrárny i včera. Demonstranti se ani dnes nechystali zablokovat provoz na hraničním přechodu.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Volným provozem na hranicích totiž podmínil český premiér Miloš Zeman setkání se svým rakouským protějškem Wolfgangem Schüsselem, které má být v úterý na zámku v Židlochovicích.

Protitemelínské iniciativy opětovně požadují od české strany odstavení elektrárny a v reakci na čtvrteční poruchu zařízení navrhují kromě jiného prozkoumat řídicí systém Temelína mezinárodní skupinou expertů.

Zástupci nevládních organizací spolu s politiky spolkových zemí Horní a Dolní Rakousy se v pondělí setkají s vicekancléřkou Susanne Riessovou-Passerovou. Odpůrci jihočeské elektrárny jí během schůzky hodlají předložit své požadavky ohledně Temelína.

Milan Kopp Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme