Protesty proti Temelínu pokračují

Další z protestních demonstrací proti uvedení jaderné elektrárny Temelína do zkušebního provozu za účasti několika stovek účastníků byla na hraničním přechodu Wullowitz. Podobný protest tam zorganizovali rakouští odpůrci jihočeské elektrárny i včera. Demonstranti se ani dnes nechystali zablokovat provoz na hraničním přechodu.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Volným provozem na hranicích totiž podmínil český premiér Miloš Zeman setkání se svým rakouským protějškem Wolfgangem Schüsselem, které má být v úterý na zámku v Židlochovicích.

Protitemelínské iniciativy opětovně požadují od české strany odstavení elektrárny a v reakci na čtvrteční poruchu zařízení navrhují kromě jiného prozkoumat řídicí systém Temelína mezinárodní skupinou expertů.

Zástupci nevládních organizací spolu s politiky spolkových zemí Horní a Dolní Rakousy se v pondělí setkají s vicekancléřkou Susanne Riessovou-Passerovou. Odpůrci jihočeské elektrárny jí během schůzky hodlají předložit své požadavky ohledně Temelína.

Milan Kopp Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme