Protesty proti válce v Iráku narušují dovolenou amerického prezidenta

Americkému prezidentovi nadále kazí pracovní dovolenou na jeho texaském ranči protesty proti válce v Iráku.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

George Bush při tiskové konferenci na svém ranči v Crawfordu | Zdroj: ČTK

Skupina vedená Cindy Sheehanovou, matkou vojáka, který minulý rok zahynul v Iráku, se rozrůstá a roste také nespokojenost obyvatel městečka Crawford, kteří jsou nejen sousedé Bushových, ale také příznivci republikánského prezidenta.

Cindy Sheehanová se stala díky pozornosti amerických médií symbolem odporu americké veřejnosti proti americkým obětem v Iráku. Žádá konec války v Iráku, chce se s americkým prezidentem setkat, vše si s ním vyříkat a dodává, že neodejde, dokud jí George Bush nevyslyší.

Stále větší příliv demonstrantů vyprovokoval jednoho ze zdejších usedlíků ke střelbě do vzduchu. Soused Bushových sice neporušil žádný zákon, ale ukázal, že situace před nejstřeženějším americkým rančem nebude už dále udržitelná, pokud se demonstranti nerozejdou.

Konzervativní komentátoři nazývají mírové aktivisty sympatizanty teroristů. Bývalý ministr zahraničí Henry Kissinger řekl, že oběti v Iráku mohou být nepřiměřené možnému výsledku, stejně jako ve Vietnamu.

Miroslav Konvalina, Marie Matúšů Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme