Proti jadernému transportu protestují v Německu tisíce aktivistů

Tisíce ekologických aktivistů protestují proti dalšímu transportu vyhořelého jaderného paliva do německého Gorlebenu. Nejradikálnější demonstranti se tak jako v minulosti připoutali ke kolejím. Další pak zapalují balíky slámy a házejí na hlídkující policisty různé předměty.

Tento článek je více než rok starý.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

protestující v Gorlebenu

protestující v Gorlebenu | Zdroj: ČTK

Transport jaderného paliva z úpravny ve francouzském La Hague do meziskladu v Gorlebenu je už tradičně trnem v oku odpůrcům atomové energetiky. Po přejezdu francouzsko-německých hranic zdrželi vlak s vyhořelým palivem tři radikálové, kteří se připoutali ke kolejím.

Neznámí pachatelé pak v noci na dnešek zapálili v Braniborsku tři železniční signalizační zařízení. Kontrovezního transportu se tento čin paradoxně nedotknul, zato zkomplikoval dopravu na vytížené tepně Berlín - Hamburk. Asi tři stovky extremistů pak napadly hlídkující policisty petardami, lahvemi a kameny.

Čtyři výtržníky strážci zákona zadrželi. Policie neponechává nic náhodě. Jen ve spolkové zemi Dolní Sasko střeží bezpečný průjezd transportu 10.000 policistů. Vlak by měl do konečné zastávky v Dannebergu dorazit zítra.

Milan Kopp, Jiří Hošek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme