Proti papežovým názorům protestovali španělští liberálové

Papež Benedikt XVI. ve Španělsku vysvětil světoznámý barcelonský chrám Sagrada Família. Kostel je považován za symbol tradičních rodinných hodnot, které v následné nedělní mši také papež obhajoval. Proti jeho kritice registrovaného partnerství protestovali španělští liberálové.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Papež Benedikt XVI. se španělskám korunním princem Felipem | Foto: ČTK

Papež se nevyhnul nepřímé kritice interrupcí a sňatků homosexuálů a vyzval k podpoře a ochraně rodiny jako nerozlučného svazku muže a ženy.

Nepřímo tak opět odsoudil rovněž nedávno ve Španělsku zlegalizované sňatky osob stejného pohlaví. Proti přítomnosti Benedikta XVI. ve Španělsku kromě homosexuálů a lesbiček protestovala v Barceloně také řada liberálů, kteří odsuzují římskokatolickou církev, že je příliš konzervativní.

Při své dvoudenní návštěvě Španělska vyzval Benedikt XVI. Evropu k návratu ke křesťanským kořenům. V této souvislosti zmínil i Česko, které se podle něj od víry odklonilo.

Ľubica Zlochová, Aneta Vojtěchová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme