Proti summitu skupiny G8 bude v Rostocku demonstrovat až 100 tisíc antiglobalistů

Až 100 tisíc lidí by se dnes mohlo v severoněmeckém Rostocku zúčastnit první mohutné demonstrace proti summitu skupiny G8. Vzhledem k omezení možnosti pořádat protesty v blízkosti dějiště vrcholné schůzky, půjde možná o vůbec největší protest. Policie ani pořadatelé neočekávají násilný průběh akce.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Centrála antiglobalistů aneb Konvergenční centrum | Foto: Jiří Hošek

Na obří protestní mítink se sjíždějí tisíce účastníků ze zahraničí. Z Rakouska a Švýcarska byly vypraveny zvláštní vlaky a z Finska připluli antiglobalisté dokonce na plachetnici.

Možným vyhroceným situacím se bude snažit předcházet 60 specialistů z anti-konfliktního týmu. Hlavní organizátor akce, antiglobalizační síť Attac, ale násilí apriori odmítá, a tak ani šéf zvláštní summitové policejní jednotky neočekává zásadnější problémy s udržením pořádku.

Někteří obchodníci v Rostocku situaci tak růžově nevidí a své výlohy raději pořádně zabednili. Demonstranti chtějí politické lídry vyzvat k důslednějšímu boji proti změnám klimatu a vytvoření spravedlivějšího světového hospodářství.

Jiří Hošek, Marie Matúšů Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme