Proti zvolení Medveděva protestovaly v Petrohradu stovky lidí

Několik set lidí protestovalo v Petrohradu proti výsledku nedělních prezidentských voleb v Rusku. Novou hlavou státu bude dlouholetý spolupracovník Vladimira Putina Dmitrij Medveděv.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Garri Kasparov (vpravo) na demonstraci v Petrohradu | Zdroj: ČTK

Takzvaného Pochodu těch, kteří nesouhlasí, se v Petrohradu zúčastnilo na 800 lidí. Neformální vůdce protikremelské opozice, lídr hnutí Jiné Rusko Garri Kasparov poděkoval všem za to, že překonali strach a přišli na povolenou demonstraci, i přesto, že ji monitorovaly desítky až stovky policistů a příslušníků speciálních jednotek.

Kasparov v rozhovoru pro Český rozhlas znovu zopakoval své přesvědčení, že podobné akce mají smysl, přestože se jich účastní jenom zlomek Rusů. Znovu zopakoval také svou kritiku údajně nedemokratického postupu vlády prezidenta Putina a jeho snah okleštit demokratické svobody obyvatel.

Opoziční aktivisté hnutí Jiné Rusko dnes protestovali také v Moskvě. Tam se narozdíl od Petrohradu ale úřady nepovolená akce neobešla bez zásahu policie, která zadržela na dvě desítky lidí.

Lenka Kabrhelová, Marika Táborská Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme