Protiputinovská demonstrace v Moskvě skončila střety s policií

Střetem s policejními jednotkami skončila v Moskvě demonstrace odpůrců Vladimira Putina. Oponenti znovuzvolené hlavy státu žádali v předvečer prezidentské inaugurace vypsání nových voleb a zavedení politických reforem. Původně poklidný protest přerostl v konfrontaci s policií poté, co část demonstrantů odmítla opustit místo vyhrazené pro mítink.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Střet odpůrců Vladimira Putina s policejními jednotkami | Zdroj: Reuters

Stovky zadržených, desítky zraněných. Poklidný pochod, kterého se zúčastnily desetitisíce odpůrců Vladimira Putina, se změnil ve střet s policií poté, co opoziční lídři vyzvali účastníky, aby se nerozcházeli a zůstali až do inaugurace.

Policie proti lidem tvrdě zasáhla. Demonstranti házeli po příslušnících jednotek OMON kameny a prázdné pet lahve. Svědkové označují policejní zásah za nepřiměřený.

Jak Českému rozhlasu řekl šéf hnutí Memorial Oleg Orlov, pořádková policie použila nepřiměřenou sílu. Mluvčí Vladimira Putina ale tvrdí opak, policii naopak vyzval, aby zakročila vůči demonstrantům ještě tvrději.

Lenka Kabrhelová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme