Protitemelínské akce pokračují bez blokád

Rakouští odpůrci jihočeské jaderné elektrárny Temelín hodlají během nejbližších dnů pokračovat v protestech na hraničních přechodech do ČR, ale bez jejich blokád. Oznámili to dnes představitelé rakouských iniciativ v Linci. Vyvrcholením bude demonstrace v Brně 31. října, pořádaná v souvislosti se schůzkou premiérů obou zemí Miloše Zemana a Wolfganga Schüssela v nedalekých Židlochovicích.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

"Dodržíme svůj příslib, že nedojde k žádným blokádám ani podobným akcím, dokud se neuskuteční jednání šéfů vlád. Současně ale chceme upozornit, že situaci bereme nadále vážně," řekl představitel Hornorakouské platformy proti atomovému nebezpečí Josef Pühringer. Série akcí začne už ve čtvrtek, který je v Rakousku státním svátkem, protestní mší na hraničním přechodu Neunagelberg- Halámky. Bohoslužbu od 15:30 mají vedle rakouského koncelebrovat i český a slovenský kněz.

V pátek protesty pokračují od 15:00 do 17:00 demonstrací na přechodu Wullowitz proti Dolnímu Dvořišti, ale bez blokády provozu. Na tomto přechodu se budou demonstrace ve stejný čas opakovat i v sobotu a v neděli. Vrcholem pak má být shromáždění 31. října v Brně. "Bude mít formu happeningu, protože nechceme rušit rozhovory Schüssel- Zeman," řekl Pühringer. Na akcích se bude podílet i Rakousko- český protiatomový výbor. Hornorakouští organizátořizajišťují pro všechny zájemce autobusovou přepravu do Brna.

Milan Kopp Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme