Protiteroristické cvičení polské policie vyděsilo Varšavany

Noční zásah asi 500 policistů, hasičů a záchranářů znepokojil obyvatele centra Varšavy. Policie totiž obklíčila Palác kultury a vědy, odkud se ozývaly výbuchy a střelba. Šlo ale jen o cvičení před Evropským ekonomickým fórem. Varšava bude jeho hostitelem na konci dubna.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Palác kultury a vědy | Foto: Pavel Novák

Cvičení trvalo 10 hodin. Do budovy paláce, ve kterém se pravděpodobně bude ekonomické fórum konat, vtrhlo šest ozbrojených "teroristů". Zajali 280 osob. Policie a protiteroristická jednotka obklíčily budovu. Na střechách okolních domů zaujali pozice ostřelovači. Nad ránem začal útok na palác. Během několika minut byli rukojmí osvobozeni.

Občané přihlížející akci za policejními zátarasy často nevěřili, že jde o cvičení. Utajení akce bylo součástí plánu. Policie chtěla vidět, jak se při podobných zásazích zachová veřejnost. Operace byla součástí příprav bezpečnostních opatření pro dubnový Evropský hospodářský summit.

Pavel Novák Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme