Česko 1:2 USA

Protiteroristické razie v Egyptě. Zemřelo 16 ozbrojenců spojených s útoky na severu Sinaje

Egyptská policie při raziích proti radikálním islamistům zastřelila 16 ozbrojenců. Oznámilo to tamní ministerstvo vnitra, podle kterého byla většina mrtvých spojená s nedávnými útoky na severu Sinaje.

Káhira Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Pohřeb jednoho z egyptských vojáků, kteří padli během pátečního útoku. | Zdroj: Reuters

Policisté proti džihádistům zasahovali ve výcvikovém táboře ve městě Ismailia. Radikální islamisté tam údajně učili nové rekruty používat zbraně a vyrábět bomby.

Při zásahu teroristé opětovali palbu a 14 z nich zemřelo. Při druhé razii v Gíze zemřeli dva ozbrojenci. Podle úřadů patřili k nové organizaci s názvem Hasm, která se v poslední době přihlásila k řadě útoků na policisty a soudce v okolí Káhiry.

Egyptská vláda tvrdí, že skupina je napojená na Muslimské bratrstvo. To je zakázané od roku 2013, kdy armáda po rozsáhlých protestech svrhla jednoho z jeho vůdců - prezidenta Muhammada Mursího.

V pátek na severu Sinaje dvě auta řízená sebevražednými atentátníky najela do armádních kontrolních stanovišť. Při jednom z nejhorších útoků na egyptské bezpečnostní složky za poslední roky zemřelo nejméně 23 vojáků. Přihlásil se k němu takzvaný Islámský stát.

Ondřej Klapal Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme