Protiteroristické razie v Německu: policie zadržela v Berlíně a Hessensku čtyři muže

Německá policie zatkla v noci na středu při rozsáhlé razii v berlínské čtvrti Moabit tři muže, kteří mají podle vyšetřovatelů vazby na teroristickou organizaci Islámský stát. Bezprostřední teroristický útok ale podle policie nehrozil. Během velké razie v Hessensku zatkla policie hledaného 36letého Tunisana.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Německá policie uzavřela kvůli teroristické hrozbě hlavní vlakové nádraží v Mnichově

Německá policie uzavřela kvůli teroristické hrozbě hlavní vlakové nádraží v Mnichově | Zdroj: Reuters

Tunisan podle vyšetřovatelů plánoval na území Německa provést teroristický útok. Po muži pátraly také tuniské bezpečnostní úřady, protože se podle jejich informací podílel na dvou útocích v Tunisku, které si vyžádaly více než 40 mrtvých.

Policie prohledala více než 50 bytů a kanceláří a také několik mešit. Hledaný Tunisan při zatýkání nekladl žádný odpor, uvedl frankfurtský státní zástupce Alexander Badle. V Německu vybudoval zadržený muž síť sympatizantů teroristické organizace Islámský stát. Podle Badleho se chystal zaútočit i v Německu, konkrétní plány útoku ale ještě neměl.

Rakouská policie podnikla razie na salafisty. Zadržela osm lidí

Číst článek

V noci na středu zasahovala policie také v Berlíně, zadržela tři muže, kteří měli vazby na Islámský stát. Policisté během razie prohledali kromě několika bytů také místní mešitu Fussilet, ve které se schází salafistická scéna a kterou před útokem na vánoční trh v Berlíně navštívil také Anis Amri.

Trojice zadržených mužů z Berlína je ve věku 21, 21 a 45 let a podle agentury Reuters plánovala odcestovat na Blízky východ, aby zde absolvovala bojový výcvik. Muži tak čelí podezření z toho, že se připravovali na násilný čin.

Mezi ním a zatčenými muži prý neexistuje přímá spojitost. Podle policie plánovali muži vycestovat do Sýrie.

Pavel Polák, moš Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme