Švédsko 3:6 Česko

Proud afrických běženců do Evropy neustává, na Sicílii jich dorazilo dalších 220

Loď pobřežní stráže přivezla do sicilského přístavu Catania dalších 220 uprchlíků z Afriky. Informovala o tom televizní stanice RaiNews24. Situaci kolem běženců bude dnes řešit mimořádný summit EU.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Loď italské pobřežní stráže přiváží další skupinu uprchlíků z Afriky

Loď italské pobřežní stráže přiváží další skupinu uprchlíků z Afriky | Zdroj: Reuters

Zatím není jasné, zda pobřežní stráž musela uprchlíky naložit na moři, nebo jestli je přivezla z jiného přístavu nebo pláže.

Běženci jsou údajně v pořádku, nyní je čeká zdravotní prohlídka a další procedury.

Lodě s uprchlíky, především z Libye, připlouvají k břehům Itálie prakticky každý den. Jejich pasažéry často musejí z potápějících se lodí často zachraňovat jiná plavidla.

Přehrát

00:00 / 00:00

Proud afrických běženců do Evropy neustává. Na ostrově Lampedusa sleduje situaci zvláštní zpravodaj Pavel Novák

Právě dnes se budou problematikou současné migrační vlny a série tragických úmrtí ve Středozemním moři v Bruselu zabývat šéfové států a vlád Evropské unie.

Itálie požádala o schůzku poté, co o víkendu zemřelo nedaleko libyjského pobřeží okolo 900 lidí při snaze dostat se do Evropy. Od mimořádného summitu si slibuje hlavně finanční pomoc ke zvládnutí náporu uprchlíků.

Lídři zemí EU zřejmě navrhnou vojenský zásah proti pašerákům lidí ve Středomoří

Číst článek

Očekává také, že unijní státy budou solidární při rozdělování žadatelů o azyl. Lídři EU by mohli rozhodnout o pilotním projektu přesídlení 5000 osob, část zemí EU včetně Česka ale s povinností část uprchlíků přijmout nesouhlasí.

Všechny hlavní italské deníky píší o tom, že dnešek je klíčovým dnem pro premiéra Mattea Renziho, který bude v Bruselu bojovat za to, aby Itálie nezůstala proti uprchlické vlně sama.

Hlavní trasy migrace z Afriky do Evropy přes Středozemní moře | Foto: Český rozhlas

Pavel Novák, Martin Hromádka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme