Provoz na německé železnici ochromila další výstražná stávka

Před devátou hodinou vstoupili němečtí strojvůdci do další výstražné stávky. Cestující v Německu tak musí počítač s výrazným zpožděním. Stávka potrvá až do půl dvanácté.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Němečtí strojvůdci potřetí za poslední dva týdny stávkují | Zdroj: ČTK

Strojvůdci německých drah a dalších šesti konkurenčních soukromých dopravců bojují za srovnatelné platové a pracovní podmínky. V posledních dvou týdnech jde už o třetí výstražnou stávku. Dnes ji vyhlásili na tři hodiny, i když původně slibovali, že v období veletrhu k podobnému kroku nepřistoupí.

Pro návštěvníky počítačového veletrhu CEBIT v Hannoveru byla z blízkých letišť zřízena náhradní autobusová doprava. Stávka se tentokrát nedotkne berlínského S-bahnu. Cestující po celém Německu musí počítat s výraznými komplikacemi do odpoledních hodin.

Komplikace se dotknou také některých českých mezistátních vlaků. České dráhy proto cestujícím doporučují používat při cestě z Děčína a Ústí nad Labem do Prahy vnitrostátní spoje. Také na cestě přes Pardubice, Brno a Břeclav by lidé měli raději zvolit vlaky, které vyjíždějí z Prahy.

Igor Maňour, Klára Stejskalová, Monika Rybáková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme