Provozovatel rakouského plynového terminálu po nehodě obnovil dodávky plynu do Itálie

Do Itálie a Německa znovu proudí plyn z Rakouska. Televizi ARD to potvrdil provozovatel terminálu ve městě Baumgarten. Jeho provoz na několik hodin přerušila exploze, při které zemřel jeden člověk. V Rakousku pokračuje vyšetřování neštěstí.

Baumgarten Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Plynový terminál ve východorakouské obci Baumgarten an der March | Zdroj: Reuters

Dodávky plynu společnost obnovila okolo půlnoci. Nejdůležitější je tato zpráva pro Itálii, pro kterou znamenalo zastavení plynu velké komplikace. Řím vyhlásil stav ohrožení, aby mohl sáhnout do rezerv.

Rakouská policie by ve středu měla potvrdit identifikaci oběti, podle deníku Kurier se jednalo o inspektora, který na místě prováděl kontrolu a nebyl tedy přímo zaměstnancem terminálu.

Vyšetřovatelé ale čekají na testy DNA. Rakouské noviny také spekulují o možné příčině exploze, v pondělí prý pracovníci na stanici nainstalovali nové zařízení a v úterý ho měli plně spustit do provozu, o tom píše například deník Kleine Zeitung. Vyšetřování přímo na místě nehody pokračuje zase od brzkých ranních hodin.

Výbuch v úterý dopoledne si vyžádal jednu oběť a 21 zraněných. Jeden člověk je pořád v ohrožení života ve vídeňské nemocnici. 

Pavlína Nečásková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme