Prudký vítr uzavřel amsterdamské letiště Schiphol. Neodletělo i několik spojů do Prahy

Amsterodamské letiště Schiphol ve čtvrtek před polednem zrušilo kvůli vichřici veškeré lety. Prudký vítr narušil provoz i na některých nizozemských dálnicích. V Severním Porýní-Vestfálsku v Německu se kvůli větrné bouři zastavila železniční doprava. Během odpoledne byl provoz letiště obnoven.

Amsterdam (Aktualizováno: 17:54 18. 1. 2018) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Největší nizozemské letiště Schiphol nedaleko Amsterdamu. | Zdroj: Reuters

Nizozemská meteorologická služba KNMI vyhlásila pro velké části nizozemského území nejvyšší, červený stupeň nebezpečí. Orkán dosáhl v poryvech rychlosti až 140 kilometrů za hodinu, strhával střechy a lámal stromy.

„Kvůli nepříznivým povětrnostním podmínkám byla až do odvoláním zrušena veškerá letecká doprava,“ oznámilo letiště Schiphol. Bylo tak zrušeno nejméně 260 letů.

Silný vítr způsobil na řadě míst výpadky elektřiny. Do rána hrozí náledí, varují meteorologové

Číst článek

Opatření se týkalo i několika spojů, které měly dorazit do Prahy nebo letět opačným směrem.

Zablokované dálnice i železnice

Už brzy ráno způsobil silný vítr podle agentury DPA značné problémy v silniční dopravě v Nizozemsku. Několik kamionů se v silných nárazech větru převrátilo a zablokovalo dálnice.

Před vichřicemi varovaly i úřady v německém Severním Porýní-Vestfálsku, kde byla do odvolání zastavena železniční doprava, a to jak dálková, tak regionální. Společnost Deutsche Bahn oznámila, že na severu Německa nařídila snížení rychlosti vlaků.

Částečně byla uzavřena doprava i v okolí kolínské katedrály svatého Petra kvůli nebezpečí pádu kamení, informoval podle DPA mluvčí kolínské radnice.

V částech Rakouska platí i nadále varování před možným pádem lavin a provoz byl na některých železničních tratích pro jistotu uzavřen. Podle sdělení Rakouských železnic (ÖBB) se to dotklo i železničního spojení mezi Rakouskem a Švýcarskem.

kla, ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme