Průzkum napoví, zda v Evropě přetrvává pocit diskriminace

Evropská komise zveřejní speciální průzkum Eurobarometr k vnímání diskriminace. Má prozradit, jestli obyvatelé Evropské unie stále pociťují nějakou formu rozdělování společnosti podle určitých kritérií. Vyloučení jakékoli diskriminace je jednou ze základních hodnot Unie.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Evropská unie | Foto: Evropská komise

Průzkum sleduje mínění veřejnosti, jak cítí nebo necítí projevy diskriminace. Letos obohatily anketní formulář i otázky ohledně vnímání různorodosti v médiích a dopadu hospodářské krize na uplatňování protidiskriminačních opatření.

Komise bude mít údaje ze 30 evropských zemí, protože dotazníky tentokrát poprvé vyplňovali nejen občané sedmadvacítky, ale i kandidátských zemí Chorvatska, Turecka a Bývalé jugoslávské republiky Makedonie.

V Unii už platí zákaz diskriminace v pracovních vztazích. Loni v létě navrhla Evropská komise směrnici proti diskriminaci podle věku, náboženství, sexuální orientace nebo tělesného postižení i mimo pracoviště. Členské státy o ní zajím jednají.

Milan Kopp, Pavel Novák Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme