Průzkum: 54 procent Němců chce určitě očkování proti covidu, 12 procent vakcínu odmítá

V Německu by se proti koronaviru určitě chtělo nechat očkovat 54 procent lidí. Vyplývá to z průzkumu, který pro televizi ARD vypracoval institut infratest dimap. Asi pětina respondentů uvedla, že je spíše ochotná si injekci s očkovací látkou nechat dát.

Berlín Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Jedno z vakcinačních center, které vyrostlo v Německu | Foto: Michele Tantussi | Zdroj: Reuters

Vakcínu proti covidu-19 v žádném případě nechce 12 procent lidí a spíše ji odmítá jedenáct procent. Starší obyvatelé Německa jsou výrazně ochotnější nechat se naočkovat než ti mladší.

PRŮZKUM: Očkování proti koronaviru odmítá 47 procent dotázaných. Vstřícnější k vakcíně jsou muži

Číst článek

Přibližně polovina – 52 procent – dotázaných si myslí, že očkování v Německu jde příliš pomalu, podle 36 procent vakcinace postupuje přiměřeným tempem.

Podle údajů Institutu Roberta Kocha v Německu s 83 miliony obyvatel vakcínu dostalo k dnešnímu dni asi 417 060 lidí. Skoro polovinu z očkovaných zatím tvoří zdravotnický personál nebo ošetřovatelé v domovech pro seniory.

V Česku by se podle průzkumu agentury Median pro Český rozhlas zveřejněného v prosinci proti koronaviru nechalo naočkovat 40 procent lidí, 47 procent bylo proti. Třináct procent respondentů uvedlo, že neví.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme