První část pomoci ze sbírky ČRo pro zemětřesením poničený Nepál dorazila na místo

První část humanitární pomoci ze sbírky Českého rozhlasu pro Nepál je na místě. Ve vesnici Simthalí dostalo přes pět stovek rodin, které během zemětřesení přišly o střechu nad hlavou, stavební materiál na nové domy. V nich budou moci přežít blížící se zimu. Ve sbírce Pomáhejte s námi Nepálu vybrali posluchači přes 9 milionů korun, celý výtěžek teď dorazil k lidem, kteří pomoc potřebují.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

První část pomoci ze sbírky ČRo na pomoc zemětřesením poničené nepálské vesnice Simthálí dorazila na místo

První část pomoci ze sbírky ČRo na pomoc zemětřesením poničené nepálské vesnice Simthálí dorazila na místo | Foto: Jaromír Marek | Zdroj: Český rozhlas

Na jediný trochu rovný plácek ve vesnici přijíždějí tři nákladní auta plná stavebního materiálu. Vlnitý plech má teď ve vesnici cenu zlata.

Starosta vesnice Banu říká, že před zimou je pomoc důležitá. Zatím ještě od nikoho nic nedostali. Život v Simthalí teď podle něj není jednoduchý, ale lidé se snaží.

Rudra distribuci na místě organizuje. Vysvětluje, že nejprve ve vesnici připravili seznam všech lidí, teď podle něj budou materiál rozdělovat. Poté, co dostane svůj díl, se každý buď podepíše, nebo dá otisk prstu.

Přehrát

00:00 / 00:00

První část humanitární pomoci ze sbírky Českého rozhlasu pro Nepál je na místě. Ve vesnici Simthálí natáčel Jaromír Marek

„Každá rodina by měla dostat osm vlnitých plechů. Rodiny, které jsou identifikovány jako nejchudší, nejzranitelnější, třeba ženy samoživitelky či rodiny se zdravotně postiženým, dostanou ještě další extra balík. Všichni jsou tady nadšení, už ani nečekali, že by se k nim mohla nějaká pomoc dostat,“ říká Petr Drbohlav z organizace Člověk v tísni, která distribuci stavebního materiálu v Simthalí zajišťuje.

Genumaja přišla se svým manželem. Její dům zemětřesení úplně zničilo, přežívají ve stanu. Teď si prý budou moci postavit slušnější obydlí a plech později využijí na střechu nového domu. Do stavby se pustí co nejdříve, zima se totiž nezadržitelně blíží.

Humanitární sbírka 'Pomáhejte s námi Nepálu' se uskutečnila ve spolupráci s Nadačním fondem Českého rozhlasu.

První část pomoci ze sbírky ČRo na pomoc zemětřesením poničené nepálské vesnice Simthálí dorazila na místo | Foto: Jaromír Marek

Jaromír Marek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme