První cesta nového britského premiéra vedla do Francie

Nový britský ministerský předseda David Cameron si za cíl své první zahraniční cesty vybral Paříž. Oplatil tak prezidentu Sarkozymu setkání ve Velké Británii před několika týdny.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nicolas Sarkozy a David Cameron | Zdroj: ČTK

V době problémů jednotné evropské měny David Cameron řekl, že je v britském zájmu, aby euro bylo úspěšné. Zároveň ale dodal, že britská vláda zatím nechce euro přijmout.

David Cameron a Nicolas Sarkozy mluvili v Paříži také o Angele Merkelové. Francouzský prezident prohlásil, že mezi jeho zemí a Německem nejsou neshody ohledně dalšího směřování eurozóny.

Byť francouzská ministryně hospodářství Christine Lagaredeová projevila nesouhlas s názorem německé kancléřky, že euro je v ohrožení.

Debata s novým britským premiérem se týkala eura a Německa i proto, že David Cameron se dnes setká v Berlíně právě s kancléřkou Merkelovou.

Přestože je známý svým euroskepticismem, chce Cameron ujistit dva klíčové státy Evropské unie - Francii a Německo - že jeho země bude se sedmadvacítkou úzce spolupracovat, i když si zachová svou národní měnu.

Jan Pokorný, Marika Táborská Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme