První dáma na americké základně v Německu Ramstein

Zatímco americký prezident George Bush pokračuje v návštěvě Bruselu, první dáma Spojených států Laura Bushová už v předstihu zavítala do Německa. Šéf Bílého domu tam pak přicestuje zítra. Manželka amerického prezidenta se nejprve setkala s americkými vojáky na letecké základně Ramstein.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

vojenská základna | Foto: Armáda ČR

Ramstein je pro USA hlavním vzrušným přístavem v Evropě. Odsud startují letouny do Afghánistánu i Iráku, sem se evakuují ranění. S veterány operací v obou islámských zemích se první dáma také setkala.

Paralelně vrcholí přípravy na příjezd George Bushe do Mohuče. Policie prověřila a zaletovala 1,300 kanalizačních uzávěrů, odtáhla auta, jejichž majitelé nerespektovali zákaz státní kolem mohučského zámku v centru města. Na území Porýní Falce byla vyhlášena pohotovost 1. stupně. Obchody ve středu mohou mít otevřeno, ale zákazníci se do nich přes zátarasy nedostanou.

Příliš vysoká cena za jedinou návštěvu, tvrdí obchodníci, zvláště, když Bush přijel do EU s prázdnýma rukama, dodává německý tisk.

Markéta Kaclová, David Šťáhlavský Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme