První den ramadánu zemřelo při útoku v Jordánsku pět agentů a policistů

Pět lidí zemřelo při útoku na policejní stanoviště v Jordánsku. Oběťmi byli tři důstojníci tajných služeb a dva příslušníci bezpečnosti. Útok se stal v uprchlickém táboře Baká 13 kilometrů severně od Ammánu. Tábor je domovem 70 tisíc palestinských utečenců a jejich potomků. K útoku se zatím nikdo nepřihlásil.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Policejní auta nedaleko jordánského tábora Baká | Zdroj: Reuters

„Je to odsouzeníhodný zbabělý čin. Je jasné, že policejní stanice byla jen náhradním cílem za mnohem významnější objekty, ke kterým se útočníci nebyli schopni dostat,“ komentoval událost bývalý poslanec jordánského parlamentu Mahmúd Charábše.

Jordánská police uzavřela oblast tábora Baká a po pachatelích pátrá. Útok se stal v ranních hodinách prvního dne postního měsíce ramadánu. Už v minulých letech vyzývaly džihádistické skupiny k násilí právě v době posvátného měsíce.

Jordánsko, které sousedí se Sýrií, podporuje boj proti takzvanému Islámskému státu. Podobné teroristické útoky tam ale nejsou obvyklé.

Štěpán Macháček Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme