První islamista byl v Británii odsouzený podle protiteroristického zákona

Britský muslim Sohail Qureshi povoláním zubař pracující ve východním Londýně byl odsouzen na čtyři a půl roku vězení za přípravu terorismu - jde o první osobu, odsouzenou podle protiteroristického zákona z roku 2006.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

soudcovské kladívko | Foto: NEPOUŽÍVAT internet

Třicetiletý islámský extremista pákistánského původu Sohail Qureshi je držitelem britského pasu. Ale žil také v Saudské Arábii a v Rusku. Byl zatčen v říjnu 2006 na letišti Heathrow před zamýšleným odletem do pákistánského hlavního města Islamabádu. Měl u sebe značný obnos v librách šterlinků, vojenský dalekohled pro noční vizi, dva spací pytle a dva ruksaky. Obžaloba u soudu v Londýně uvedla, že Qureshi je zkušený terorista vycvičený Al-Kaidou, který plánoval zabít mnoho lidí.

Soud vyslechl text e-mailu Qureshiho jednomu z kontaktů, kde napsal: Modli se bratře abych jich hodně zabil - pomsta, pomsta pomsta. Byl odsouzen na čtyři a půl roku vězení, ale podle zasvěcených pozorovatelů by mohlo být propuštěn již za rok.

Milan Kocourek, Pavel Schrötter Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme