První jednání o polské vládě skončilo bezvýsledně

Nová polská vláda se rodí v bolestech. První kolo jednání o vytvoření nové vládní koalice v Polsku skončilo bez výsledku.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Jaroslaw Kaczynski | Zdroj: ČTK

Delegace obou stran se na téměř dvouhodinovém setkání zaměřily spíše na body, ve kterých se jejich názory rozcházejí. Jde hlavně o ekonomický program příští vlády. Na otázky, v nichž se shodují, se zatím nedostalo. Výsledek schůzky je nulový.

První kolo jednání se konalo v parlamentu a za přítomnosti televizních kamer. Obě strany - Občanská platforma i Právo a spravedlnost - se dohodly, že veřejnost bude moci jednání sledovat v přímém přenosu.

Rozhovory probíhaly v napjaté atmosféře. Šéf Práva a spravedlnosti Jaroslaw Kaczynski si postěžoval, že se jich nezúčastnil předseda platformy Donald Tusk.

Ten se poté, co neuspěl svou žádostí, aby se nejprve setkali lídři obou stran, tedy on a oba bratři Kyczynští, prohlásil, že na jednání o vládě nepřijde a bude se věnovat své prezidentské kampani, ve které je jeho hlavním soupeřem Lech Kaczynski.

Koaliční jednání mají pokračovat zítra.

Martin Dorazín, Marika Táborská Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme